Dziś o upcyklingu w nieco innym, zwierzęcym wydaniu ;) Nie raz i nie dwa pisałyśmy o zaletach przetwarzania starych ubrań, na nowe, czasem o wiele wartościowsze, bo niepowtarzalne i „własne”. To samo dotyczy psów, może nie dosłownie „przetwarzanie”, co adoptowanie.

Po pierwszych poradach, czas na szycie. Chcę Wam pokazać, ze można łatwo zmieniać rzeczy stare w nowe ;-) nie możliwe? No to zobaczcie i same zastosujcie.

Czasem po remoncie, zostajemy z rzeczami niepasującymi już do nowego wystroju. Pokaże wam jak wykorzystać zasłony.

Jeśli nie masz maszyny do szycia, a chcesz zacząć szyć choćby dla siebie, rodziny czy dzieci, to spróbuję podzielić się swoimi uwagami.

Zanim zaczniesz szukać pomyśl, do czego potrzebujesz maszynę. Czy będziesz tylko szyć czasami i robić poprawki ubrań, czy może chcesz też szyć dla siebie zupełnie od podstaw np. spódnice, bluzki itp. Spisz swoje potrzeby. Pod to wybierzesz maszynę.

Dziś świętujemy nasze oficjalne otwarcie! :D

Dziękujemy za niespodziankę naszej "testerce produktów" :) Wspaniałe truskawki i mrożona kawa mmm... :)

"Po co powstaje blog?" - żeby dzielić się zapałem do szycia, a jednocześnie zachęcić te z was, które nie są pewne od czego zacząć. Jeśli masz maszynę do szycia to już wystarczający powód by ją wyciągnąć, naoliwić, oczyścić i do dzieła!

„Od czego zacząć?” - to pytanie czasem wprawia nas w pierwszą fazę paniki, nie wiem jaki materiał, nie wiem co to dzianina, a co tkanina...